Makina me Qera Rinas Albania


Spread the love

Marrja e një makine me qira në Rinas,winner5555 ทางเข้า สล็อต สล็อตใหม่ที่กำลังมาแรง G2GBET เต็มไปด้วยค่ายสล็อตทั้งหมดรวมไปถึงเกมสล็อตแมชชีนที่ดีที่สุด ค่ายฝึกแจ็คพอตมาพร้อมกับคะแนนสล็อตแมชชีนระดับมืออาชีพมากมาย และ โบนัสอีกมากมาย เว็บฝาก ถอน โอนเงิน ที่มีความน่าเชื่อถือและมีความรวดเร็วที่สุด เหมาะสำหรับการเล่นเกมการพนันกับบริการต่างๆ Shqipëri është një pjesë e rëndësishme e pushimeve tuaja, veçanërisht nëse dëshironi të shihni disa nga fshatrat e bukura. Është e rëndësishme të merrni një makinë që është në gjendje të mirë në mënyrë që të mund të lëvizni me siguri. Ka shumë lloje të ndryshme makinash për të marrë me qira në aeroport, por më të zakonshmet janë automjetet e ekonomisë. Këto janë shumë të përballueshme dhe janë një zgjedhje e mirë nëse udhëtoni me një buxhet.

Makinat ekonomike janë lloji më i popullarizuar i makinave me qira në Aeroportin e Rinasit

Ndër opsionet e shumta të marrjes me qira të makinave në Aeroportin e Rinasit të Tiranës, makinat ekonomike janë më të njohurat. Këto automjete janë të përballueshme dhe të lehta për t’u parkuar në hapësira të ngushta. Ata janë të përsosur për vozitje në qytet dhe mund të strehojnë dy të rritur dhe tre fëmijë për udhëtime të shkurtra.

Modelet më të njohura përfshijnë Ford Fiesta, Hyundai Accent dhe Chevy Sonic. Secili ofron një kombinim unik të veçorive. Ford Fiesta është një makinë kompakte, 5-vendëshe me 130 kuaj fuqi. Hyundai Accent ka efikasitet të karburantit në autostradë 38 MPG, dhe Chevy Sonic merr një çift rrotullues të respektueshëm prej 119 paund-këmbësh.

Një makinë ekonomike është një mënyrë e shkëlqyer për të optimizuar kilometrazhin e gazit. Shumica e modeleve marrin rreth 35 mpg. Këto automjete janë kompakte dhe mund të vendosin disa çanta të vogla dore. Ata gjithashtu kanë disa dyer më shumë se homologët e tyre kompakt.

Nëse jeni duke kërkuar për një udhëtim më luksoz, merrni parasysh një sedan. Këto lloj automjetesh ofrojnë më shumë rehati, hapësirë ​​dhe një pamje të nivelit të lartë. Këto janë ideale për udhëtime rrugore dhe janë shumë më të lehta për t’u parkuar sesa minifushat.

Shoferë shtesë mund të regjistrohen në aeroport

Futja e një shoferi shtesë në makinën e zgjedhjes suaj nuk ka qenë kurrë më argëtuese. Por, para se të hidheni në pellgun e makinave me qira, do t’ju duhet të dini rregullat e rrugës. Një kërkim i shpejtë në ueb do të japë rezultate nga çdo kompani e makinave me qira në botë. Lajmi i mirë është se shumica e tyre do t’ju ndihmojnë gjatë rrugës. Disa prej tyre madje ofrojnë transport për në aeroport. E vetmja pengesë është se ju do të duhet të paguani ekstra për privilegjin. Është një çmim i kushtueshëm për të paguar për një udhëtim që do t’ju bëjë të ndiheni si një turist.

Mënyra më e mirë për të bërë këtë është të merrni një kuotë nga një kompani me qira e makinave. Shumica do t’ju citojnë në orë, por ju duhet të jeni pak më specifik në lidhje me kërkesat tuaja. Kompanitë më të mira do t’ju japin një çmim në ditë, në javë ose në muaj, dhe gjithashtu do t’ju lejojnë të merrni automjetin tuaj në një vend tjetër nëse i pari është plot.

Koha më e lirë për të marrë me qira një makinë në Aeroportin e Rinasit të Tiranës

Marrja e një makine të lirë në aeroportin e Rinasit të Tiranës është shumë e lehtë. Thjesht duhet të rezervoni makinën tuaj online. Ka disa kompani që ofrojnë makina me qira në këtë qytet. Nëse jeni duke kërkuar për një makinë me qira të lirë në këtë aeroport, duhet të konsideroni Enterprise dhe Hertz.

Çmimet e makinave me qira në Shqipëri variojnë sipas llojit të makinës që dëshironi të merrni me qira. Tarifa e qirasë përfshin tarifën e aeroportit, heqjen dorë nga dëmtimi i përplasjes, kilometrazhin e pakufizuar dhe mbrojtjen e përgjegjësisë nga palët e treta. Ekzistojnë gjithashtu disa marka të disponueshme nga të cilat mund të zgjidhni. Disa prej tyre përfshijnë Avis, National, Sixt, Europcar dhe më shumë.

Në aeroportin e Tiranës ka disa kompani makinash me qira. Këto kompani do t’ju kërkojnë të keni një patentë shoferi të vlefshëm. Ju gjithashtu do të duhet të paguani një depozitë. Në varësi të kompanisë, mund t’ju duhet të paguani një tarifë shtesë ditore.

Nëse keni nevojë për një automjet që ka lëvizje me katër rrota, do t’ju duhet të paguani ekstra. Në Shqipëri ka disa rrugë që nuk janë të asfaltuara mirë. Kjo e bën të vështirë drejtimin pa ndihmën e lëvizjes me katër rrota.

Tarifa e anulimit për një makinë me qira në Rinas

Depending on the car rental company, there may be a cancellation fee. This is a fee that you will be charged if you cancel your reservation more than 24 hours before the scheduled pick-up time. However, this fee is usually waived for cancellations made more than a day before the pick-up date.

You can find out more information about the cancellation policy by reading the terms and conditions of the car hire company. You can also check out the conditions of your booking online. If you are unsure about your car rental in Rinas, you can also ask the rental agent for more details.

Car rentals in Rinas can cost from about $100 for three days. This amount covers the fuel deposit and insurance excess. The price of a car rental in Rinas also depends on the size of the vehicle you hire.

If you need to hire an additional driver, you will need to provide his or her name, licence and credit card details. Most car rentals will charge an extra fee per day for an additional driver. This is a small fee that is paid on arrival at the rental counter.


chole bar

Subscribe to our Newsletter

Subscribe to receive the weekly Newsletters from our website. Don’t worry, we won’t spam you.